Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Nový obecní web - první dojmy

Autor: Muž

Založeno: 02.03.2017, 19:28
Odpovědí: 3

Tak jsme se konečně dočkali! "Gratuluju" obci k novému webu ...

... tak nevím, asi jsem Šťoura, idealista, mám přehnané nároky nebo vysoká očekávání? Popravdě čekal jsem od firmy s desetiletou tradicí, a po obhajobě mých výhrad k této firmě panem starostou, něco víc.

Musím uznat, že posun k lepšímu tu je, ale jen na půl cesty. Web reflektuje moderní trendy, jako přizpůsobení se velikosti obrazovky (třeba na mobilu, či tabletu). Taky je vidět snaha o celkové odlehčení a rádoby zpřehlednění - a právě tady to trochu vázne (schválně jsem nechal nakouknout kogegům v práci a měli podobný názor). Tak samo přetrvává nelogičnost, na kterou jsem upozorňoval. Jedná se o náhledy obrázků u článků na titulní stránce. Pokud si zvětším jeden, nemám potřebu zvětšovat další, přesto je mi to umožněno. To vede k tomu, že můžu takto otevřít třeba 10 takových obrázků, které se mi však začnou překrývat a pokud se toho celého chci zbavit, musím na každý obrázek kliknout zvlášť aby se zavřel - to snad jde vyřešit líp, ne?

Abych tady jen neplácal, uvedu konkrétní příklad jak jsem si nový obecní web představoval. Je jím web obce Metylovice ( http://metylovice.cz ) - pěkný, čistý, přehledný ...

Ano, je to pouze můj subjektivní názor a je přirozené, že se s ním neztotožní každý, proto bych rád vyzval návštěvníky této diskuze, zastupitele obce a další kolemjdoucí, aby se také podělili o své názory.

Závěrem bych chtěl poděkovat panu starostovi, že si udělal čas a dokončil úpravy webu (a nebo doladil web - takhle to myslím nazval).

Děkuji za pozornost a přeji pěkný večer.

Michal Vašut

Odpovědět na příspěvek

Re: Nový obecní web - první dojmy

Založeno: 10.04.2017, 18:16

Další chyba (nebo snad byla tato vlastnost odstraněna?): U starého webu bývala v diskuzi vlastnost, že pokud někdo v diskuzi odpověděl na můj příspěvek a vyplnil jsem email, přišlo mi na tuto odpověď upozornění. V aktualizovaném webu toto nefunguje, ikdyž je zadávání emailů povinné kvůli potvrzení (vcelku iritující věc - nevím jestli bylo v diskuzi tolik spamu, že bylo nutné přidat ke stávající CAPTCHA ochraně ještě potvrzení emailem).

MV

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Nový obecní web - první dojmy

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 11.04.2017, 09:27

Zdravím, také mi chybí zpětná vazba. Připomínky jsem již odeslal.
Pane Vašute, zašlete mi prosím na mail všechny zásadní připomínky ke stávajícímu webu, případně vaši nabídku spolupráce či pomoci s doladěním webu. Já to opravdu nejsem schopen řešit nějak zvlášť rychle a také nejsem tomu nadán. Zvládám administraci, ale fungování webu musím delegovat.
Děkuji, zdravím, Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Nový obecní web - první dojmy

Založeno: 14.04.2017, 13:52

Chyby a nedostatky, které najdu, se snažím vkládat do tohoto vlákna. Takže ať si to daná firma projde. Není to moje ani Vaše práce cíleně vyhledávat chyby nebo dělat něco v osobním volnu. Oni dodali zmetek a vybrali za to peníze, tak ať se snaží (předpokládám, že existuje něco jako záruční doba). Kdybych měl udělat přirovnání, je to jako kdyby jste si v restauraci objednal brambotový salát s řízkem a obsluha Vám donesla ten řízek neosmažený a k tomu hromádku nakrájené zeleniny. Taky by jste měl k té obsluze takový vstřícný přístup?

MV

Odpovědět na příspěvek