Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Re: Herní automaty

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 27.02.2017, 13:22
Odpovědí: 3

Dobrý den,
mám informaci, že provozovatel restaurace zvažuje umístění 2 strojů. Možná? Jestli tomu tak bude, je pouze na něm. Omezující vyhláška v obci stále není.
Chápu vaše obavy z negativních dopadů dané "zábavy". Na druhou stranu, mohli bychom zakázat cigarety, alkohol a já nevím co ještě. To jsou také produkty vytvářející z lidí trosky. V žádném případě to nezlehčuji, To opravdu ne, jen to vnímám jako hospodář.
Máte pravdu, přínos do obecní kasy to má. Na prosperitu to sice není, ale na podporu řady aktivit a případných investic už ano.
Zastupitele jsem na váš podnět upozornil.

S pozdravem
Petr Blokša,starosta

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Herní automaty

Autor: Adolf Muž

Založeno: 28.02.2017, 13:01

Rozlisujte prosim co mozne ovlivnit je a co neni. Nevim zda-li je mozne obecni vyhlaskou ci usnesenim zakazat cigarety, alkohol a "ja nevim co jeste". Co vim ale jiste je, ze obec muze vyhlaskou zakazat jiny z podobne neprijemnych jevu, a to hazard.

Fakt ze jsou zde i jine negativni jevy jenz jednoduse ovlivnit nelze v zadnem pripade neznamena ze bychom meli bagatelizovat, tolerovat ci dokonce podporovat jine.

Vase vyjadreni je silne manipulativni a indikuje ze si o ctenarich a potazmo volicich myslite ze jsou minimalne silne neduvtipni.

Prohlasenim ze na vec divate z pohledu hospodare tomu nasazujete korunu. Dle teto logiky by mozna obec mohla zacit distribuovat obcanum drogy nebot vytezek by jiste take pokryl mnoho uzitecnych aktivit a investic (zejmena do protidrogove lecby).

S pozdravem,
Adolf

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Herní automaty

Autor: Per Blokša Muž

Založeno: 01.03.2017, 08:37

Dobrý den, Adolfe,
kouzlo této diskuse tkví v tom, že všichni ví, že odpovídá starosta. Já ale často nevím s kým komunikuji, jako v tomto případě. Ale budiž. Udělám to, i když na podněty, nepodepsané - rádoby podepsané, nereaguji.

Máte pravdu, hazard může obec regulovat, pokud tedy zastupitelstvo projeví vůli a schválí vyhlášku. Rozhoduje o tom tedy zastupitelstvo.

Nic nebagatelizuji, osobně toleruji, nepodporuji.

Nemyslím si, že někoho manipuluji. Vy tady podsouváte své úvahy o tom, co já si myslím o voličích. Asi mě vůbec neznáte.
Zaměřte se, prosím, tedy pouze na rozbor svých myšlenek a postojů. Děkuji.

Vaše úvahy v posledním odstavci jsou zcela mimo rozumnou debatu.

Mimochodem, na internetu je obrovská možnost přístupu k hazardu, ale to jistě víte.

Jsem vždy rád, když občané diskutují a debatují. Je fajn, že se zapojujete.
Ale tato forma diskuse není, dle mého, úplně nejvhodnější.

S pozdravem
Petr Blokša, starosta

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Herní automaty

Autor: Adolf Muž

Založeno: 01.03.2017, 09:18

Dobry den pane Blokso.

Snazil jsem se pouze poukazat na celkove vyzneni Vaseho puvodniho prispevku, ktere bohuzel naznacuje neprilis velkou ochotu danou vec resit.

Je dost dobre mozne, ze si neuvedomujete jak takova argumentace ve skutecnosti na ostatni pusobi. Samozrejme cast se s ni ztotozni, jina cast to bude povazovat za manipulaci.

Vazim si vysledku Vasi prace i prosteho faktu ze se obetujete pro tuto nevdecnou funkci. Sam bych to nechtel delat. Pouze se snazim poukazat na jiste nevhodne aspekty Vasi komunikace.

Samozrejme se omlouvam za anonymni zverejneni svych komentaru. Vyuzivam sve pravo zde takto vystupovat byt jsem si vedom toho ze Vy jako oficialni reprezentant obce tuto moznost nemate. Na druhou stranu si nemyslim, ze Vam zde pisu neco co by bylo mimo ramec normalni diskuse.

Co se tyce posledniho odstavce meho prispevku. Mate samozrejme pravdu, je to nadsazka. Pouze jsem se snazil konkretne ilustrovat co jste sam pouzil, pouze ve vyraznejsi forme. Myslel jsem ze to bude pochopitelne.

S pozdrave a pranim pekneho dne,
Adolf

Odpovědět na příspěvek