Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma        Sbalit příspěvky

Dotaz k vhodným lokalitám pro bydlení

Autor: VKR Muž

Založeno: 20.01.2017, 20:58
Odpovědí: 8

Dobrý den,

aktuálně hledám stavební pozemek pro výstavbu RD. Mj. hledám i v Pržnu. Nicméně jsem zde pročetl některé diskuze a dočetl se především o zápachu z kravína. Sám pocházím z malé obce, kde jsem měl kravín na dohled a pokud páchla siláž, nedalo se sedět venku ani větrat. Nicméně to se dělo jen občas. Zde jsem se dočetl, že v létě je v obci zápach prakticky 5 dní v týdnu.
Jsou některé lokality, kterým se vyhýbat? Např. oblasti "Olivkovo", kde má probíhat výstavba nového kravína. Na mapách jsem oblast "Olivkovo" nenalezl. Mohl by mi ji, prosím, někdo upřesnit?
Děkuji.

Odpovědět na příspěvek

Re: Dotaz k vhodným lokalitám pro bydlení

Autor: Michal Vašut Muž

Založeno: 21.01.2017, 09:57

Oblast Olivkovo je tady https://mapy.cz/s/1lt3l - v podstatě novovýstavba na kopci zabíhajíci do pole. Samozřejmě každý soudný člověk musí na venkově počítat s tím, že v takovéto zemědělsky obhospodařované oblasti, navíc když majitel okolních pozemků chová dobytek, to bude čas od času cítit. Pokud s tím má někdo problém je to jeho vina - taky by si přece nepostavil dům vedle spalovny odpadu, rušné dálnice, ...

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Dotaz k vhodným lokalitám pro bydlení

Založeno: 22.01.2017, 21:21

Děkuji za informaci. Samozřejmě s běžným zápachem nemám problém, k vesnici to patří. Na druhou stranu vždy existuje subjektivní hranice mezi tím, kdy je to ještě v pořádku a kdy už je to příliš. Popisovaný "silný zápach 5 dní v týdnu" (beru s lehkou nadsázkou) je i na mne moc.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Dotaz k vhodným lokalitám pro bydlení

Autor: Michal Vašut Muž

Založeno: 22.01.2017, 22:19

To nedokážu posoudit a lhal bych, kdybych tvrdil tak či onak, protože v dané oblasti nebydlím. Nicméně to dle mého názoru není tak zlé, když jsem ještě bydlel na Prżně a chodil jsem tamtudy se psem, tak to byla spíš výjimka, když to tam smrdělo (když se vyváželo na pole)

Co se týče daného kravína, nemá se jednat o kravín jako za komunistů (viz dolní konec obce), ale spíš něco modernějšího. Starosta to popisoval v jednom starším vydání zpravodaje mikroregionu - byli na exkurzi v Polsku, kde podobný kravín stojí a prý to tam nebylo cítit vůbec, jenom když přišli k nádrži kde se skladovala kejda a zrovna se promíchávala.

Odpovědět na příspěvek

Autor: Petr Bezouška Muž

Založeno: 21.01.2017, 17:19

Dobrý den,
taky jsme hledali a zjišťovali, nakonec právě bydlíme na Olívkovém, ale pak přišly absolutně nečekané okolnosti a prostě tady bude kravín....jak jsme ma vlastní kůži se sousedy zjistili je to boj s větrnými mlýny...

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 22.01.2017, 21:23

Dobrý den. A je to již finální rozhodnutí? Na druhou stranu - vždy může být hůř :)

Odpovědět na příspěvek

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 23.01.2017, 09:59

Dobrý den,
několik různých názorů zde již zaznělo. Přikládám tedy svůj. V obci jsou i jiné lokality, než Olivkovo. V této lokalitě ale je, dle mého, pouze jediný volný pozemek. Jsou zde i další místa, vzdálenější. Tam je ale potřeba individuálně hledat, který pozemek je ke koupi.
K plánované výstavbě kravína už bylo řečeno a napsáno dost. Prostor dostaly obě strany.
Pokud budete mít zájem dotázat se na konkrétní lokality, s důvěrou se obraťte na mou osobu.

S pozdravem Petr Blokša, starosta

Odpovědět na příspěvek

Založeno: 23.01.2017, 12:35

Dobrý den, děkuji za nabídku, rád ji využiji. Kontaktovat Vás můžu na e-mailu uvedeném v patičce webu (epodatelna@przno.cz)?

Děkuji.

Odpovědět na příspěvek

Re: Re: Re: Dotaz k vhodným lokalitám pro bydlení

Autor: Petr Blokša Muž

Založeno: 23.01.2017, 17:28

Zdravím, můžete použít mail: ou@przno.cz
S pozdravem Petr Blokša

Odpovědět na příspěvek