Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma   

Odpověď na příspěvek:

Pane Bjalku,
souhlasím s Vámi. Na horním konci obce to není lepší, také tady někdo spaluje plasty. Ale obvykle až večer, takže se dost dobře nedá poznat, kdo to je.
Před dvaceti lety se tady zavedl plyn a lidé dostali dotace přes 20 tis. Kč. Za to měli odpojit stávající kouřovod ze starého kotle do komína, aby nemohli spalovat odpadky. Já jsem tehdy byl v obecním zastupitelstvu a dostal jsem za úkol to obejít a zkontrolovat. Byla to velmi nevděčná práce a dodnes mi mnozí občané nemohou přijít na jméno. Ale ovzduší v obci se tehdy výrazně zlepšilo. Uplynulo 20 let a je vidět, že někteří lidé se asi vrátili ke staré praxi.

Podle sdělovacích prostředků se připravuje nová legislativní norma, umožňující kontrolu lokálních topenišť. Jsem zvědav, kdo se pak ujme kontroly dodržování tohoto zákona v naší obci. Tuším, že ten, o kom mluvíte ve svém příspěvku, to asi nebude.

Přeji Vám i všem ostatním občanům naší obce příjemné prožití vánočních svátků v čistém ovzduší a do nového roku hodně zdraví a co nejméně karcinogenů. :-)

Miroslav Šálek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

Kontrola:

Do spodního pole opište 5 znaků:

Do spodního pole opište 5 znaků