Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma   

Odpověď na příspěvek:

Dobrý den, pane znečišťovateli (snad jim už nebudete). Jak jsem napsal, tak se stalo. Topím na v průměru cca 21 stupňů ve všech místnostech, a to nemám nějaký zvláštní nízkoenergetický dům. Pokud si myslíte, že víte lépe než já, kolik protopím a kolik mám celkové náklady na plyn za rok, tak jste spíše člověk domýšlivý - domýšlíte si něco, co není pravda. Existují i mnohem lépe tepelně izolované domy než mám já - domy pasivní. Tohoto standardu lze dnes u nových výstaveb dosáhnou prakticky za shodných investičních nákladů, jako při výstavbě běžného průměrného domu (za přispění státní dotace nevratné). Náklady jsou na vytápění prakticky téměř nulové (aktivní pasivní domy, mají dokonce přebytky energie).
Topit vlhkým dřevem bude vždy energeticky více náročné než dřevem suchým - fyzikální zákony prostě nezměníte. K samotné pyrolýze totiž dochází až poté, co se vynaloží energie na vysušení spalovaného dřeva, to je fakt. NA druhou stranu jsem velkým příznivcem tohoto druhu kotle na zplyňování. Ale jak je známo, nejlevnější energie je ta, co se nemusí vyrobit!

Krásný den přeji, Petr Vojtíšek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

Kontrola:

Do spodního pole opište 5 znaků:

Do spodního pole opište 5 znaků