Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma   

Odpověď na příspěvek:

Vážený pane Kývalo,
jelikož vidím, že pan starosta Vám asi neodpoví, pokusím se alespoň přispět do diskuse na toto téma.
Nejprve malé upřesnění - letecké snímkování proběhlo asi o 10 let později než uvádíte. Jeden člověk z kartografického úřadu a jedna místní občanka jako jeho asistentka - nebudu jmenovat, protože to byla Vaše blízká sousedka a o mrtvých jen v dobrém - tehdy po obci rozmístili reflexní terče do míst, kde se domnívali, že jsou hranice jednotlivých parcel. Kde byl plot, tam udělali hranici, kde nebyl, nějak to odhadli. V té době všechno patřilo všem a drobné nepřesnosti nikdo neřešil. I já jsem přišel o maličký kousek zahrady, ale je mi to jedno. Po sametu měli občané přibližně 10 let na to, aby požádali o korekci chyb. Tak jak uvádíte - na základě starých katastrálních map a podobně. Ale někdy kolem roku 2000 tato možnost skončila a co je v katastru, to platí.
Takže jedinou možnost, jak dokončit přerušený chodník vidím v tom, že se bude s majitelkou pozemku u kravína vyjednávat. Ale slušně a nikoli z pozice síly. S paní Fulnečkovou se trochu znám, jednou jsem s ní o tom mluvil, myslím, že nějaká dohoda by možná byla.
Vyvlastňovací řízení je až ta nejkrajnější možnost, asi s malou nadějí na úspěch, já bych to nedoporučoval. A to především z etického důvodu - ona ten příkop nezabrala, ale poctivě koupila v dražbě. A nechci tady dále rozebírat, zda před dražbou nebo během dražby někdo neudělal hloupost.
Myslím, že jsem dostatečně osvětlil tento problém a pokud někdo z občanů má jiný názor, rád si jej zde přečtu.

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

Kontrola:

Do spodního pole opište 5 znaků:

Do spodního pole opište 5 znaků