Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma   

Odpověď na příspěvek:

Dobrý den, pane Vojtíšku,
projekt je v současné době "u ledu". Pokud by byla v budoucnu ČOV a kanalizace realizována, kdekoliv v obci a bylo by to technicky možné, zákon říká, že je povinností občana připojit se. Každý kdo má domácí ČOV, má ji povolenou na omezenou dobu a v rozhodnutí se i píše, že v případě vybudování kanalizace nebude povolení prodlouženo. Takovéto rozhodnutí mám alespoň já osobně.
Vzhledem k jiným současným dlouhodobým prioritám (výstavba Centra obč. vybavenosti - stará školka v centru), ani nebude obec schopna žádného jiného velkého spolufinancování (ČOV).
Pokud by obec někdy v budoucnu budovala kanalizaci, tak určitě ne najednou. Prioritou by mělo být odkanalizování hlavně předrevoluční zástavby (septiky). Ten, kdo má dnes žumpu či ČOV, povinnost plní. Tedy pokud je zařízení správně provozováno.
Představit si Pržno při budování kanalizace ani nechci. Obrovský závazek na dlouhou dobu za ještě delší peníze. To už bych možná začal uvažovat o ekonomice nákupu obecního fekálního vozu, možná by to bylo rozumnější.
Co se týká přispívání z obecních prostředků na budování lokálních ČOV.... Dle mého nesmysl, jednoznačně si myslím, že je to povinností každého jednotlivce. To bychom mohli přispívat na okna, okapy a nevím co ještě. Tato alternativa by mohla být přípustná v případě, že by existoval takový dotační titul, který by podporoval takovýto způsob čištění odpadních vod.
Tolik ode mne. Zdravím, Petr Blokša

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

Kontrola:

Do spodního pole opište 5 znaků:

Do spodního pole opište 5 znaků