Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma   

Odpověď na příspěvek:

Dobrý den, pane starosto. Rád bych věděl v jaké fázi je projekt výstavby obecní ČOV (na zasedání jsem nemohl přijít). Je povinnost se při výstavbě obecní ČOV připojit na obecní ČOV v případě, že mám již vlastní ČOV? Jaký je rozpočet na ČOV - resp. kolik bude hradit obec z "vlastních" prostředků a kolik z nevratných dotačních (jaká je jistota ohledně schválení této dotace) peněžních prostředků? Podle mé představy a dosud známých informací se daná ČOV má vybudovat za cca 90 mil. Kč. Nevím, kolik % obec obdrží z dotací, ale přesto mi připadá, že tento projekt je poměrně drahý a neefektivní. Pokud vezmu v úvahu, že v Pržně je cca 300 přípojných míst, z toho cca odhaduji, že 50 má již vlastní ČOV, tak cena na jedno připojené místo vychází cca 360 tis. Kč bez dotace. Až při nevratné dotaci ve výši cca 72 % = 65 mil. Kč (počítám s náklady na vlastní ČOV včetně vybudování vsaku ve výši 100 tis. Kč, což je maximum) je finančně "téměř" jedno, jestli budou lokální ČOV nebo společná obecní ČOV. Říkám téměř, protože údržba tohoto systému v letech po uvedení do provozu bude nepochybně dražší než u lokálních ČOV. Navíc, když k tomu připojím problémy vlastní výstavby, která bude poměrně dost obtěžovat občany po mnoho měsíců a stav infrastruktury a okolního prostředí po této výstavbě - viz příklad výstavby ČOV v Bašce. Nebylo by finančně efektivnější přispět z obecních prostředků na vybudování lokálních ČOV? Děkuji za jakoukoliv odpověď. Krásný den, Petr Vojtíšek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

Kontrola:

Do spodního pole opište 5 znaků:

Do spodního pole opište 5 znaků