Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma   

Odpověď na příspěvek:

Dobrý den,
i mne úbytek překvapil. Podle vašich výsledků soudím, že jste nejpoctivější separátor v obci. Ne každý má popelnici naplněnu po čtrnácti dnech jakoVy. Někteří to zkrátka neřeší!!!Navyšování ceny není motivující, ale je nutností. Předložil jsem čísla, ze kterých je zřejmé , jaké množství odpadů produkujeme. Neustále apeluji na to, aby se poctivě třídil odpad. Od roku 2006 jsem každý rok také navyšovali množství separátů, až v loňském roce se to zastavilo či pokleslo. Doufám, že to bude jev přechodný.
Nechci obhajovat AVE, ale vím, že kontrola v odpadech probíhá z několika stran, takže k nějakému nekorektnímu přístupu opravdu nedochází. Co se týče plateb za vývoz popelnic, tak obec platí paušál 50,50 Kč za vývoz 1ks popelnice a je jedno jestli v ní je 10 kg nebo 50 kg. Dále platí za skutečně uložené tuny ostaních odpadů z kontejnerů ve sběrném dvoře a za hřbitovem, za paušál na sběrný dvůr a vývozy separátů. K tomu se na podzim přidá listí a rázem je z toho balík.
Snižování počtů vývozů by mělo význam možná u Vás , ale ne u ostatních, kterým interval 14 dnů tak tak stačí. Nehledě na hygienické podmínky zejména v letním období. Opět ne všichni kompostují biologický odpad a to by byl potom odér.
V současné době je to cenový strop, ale již několik let se hovoří o navýšení . Jestli to bude 700 nebo až 1000,- Kč se zatím neví. Jisté je, že obec tyto výdaje bude muset platit a zároveň bude mít řadu jiných a důležitých investičních záměrů, které bude chtít realizovat. Nedomnívám se, že by obec měla být sponzorem odpadů svých občanů. V některých obcích tomu tak je, ale pouze proto , že mají velké katastry, kde jsou vlastníky pozemků právnické osoby či stát a získávají tak nemalé prostředky z daně z nemovitostí. Potom si mohou dovolit tento luxus - hradit odpady z rozpočtu obce.
S pozdravem

Petr Blokša

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

Kontrola:

Do spodního pole opište 5 znaků:

Do spodního pole opište 5 znaků