Diskuse

 

Seznam témat    Založit nové téma   

 

 

 

Odpověď na příspěvek:

Dobrý den,

ještě bych rád podotknul, že mé řešení odtahu spalin turbovývodem přes fasádu prakticky nikoho kromě možná mé rodiny nemůže "neotravovat", oproti ne příliš ohleduplnému chování některých obyvatel obce v oblasti topení a spalování. Navíc můj kondenzační kotel má maximální výkon 14kW, které využívá na ohřev zásobníku TUV, a to ještě ve večerních hodinách, kdy nevětrám. Pokud kotel topí, tak jede na cca 4kW. Což je cca průměrný výkon používáný při vaření na běžné vařidlové plynové desce, která je umístěna přímo v bytové jednotce (to už by musela být přiotrávena možná polovička národa v ČR). Kvitujete si tady s normama na komíny a turbovývody a "puntikaříte" v řešení odtahu spalin. Ale k mnohem většímu problému se v oblasti topení vůbec nevyjadřujete. Když jste tedy takový přesný v této oblasti, doporučuji si přečíst tyto články na internetu: "http://www.tzb-info.cz/5063-soucasny-neuteseny-stav-domacich-kotelen-na-pevna-paliva" a "http://domaci.ihned.cz/c1-47664590-zprava-varuje-cechy-nicite-si-zivoty-kdyz-kvuli-usporam-topite-uhlim". A pokud já budu tak precizní jako Vy, tak tady přidám závěr z 1. odborného článku (i když nemám nic proti topení vysušeným dřevemi):
"Závěrem bych rád poznamenal, že je u nás doposud řešen a medializován pouze problém teplovodních kotlů ústředního vytápění. Ovšem podle zkušeností z Německa, či Švýcarska, jsou stále větším problémem lokální topidla (krbová kamna a krbové vložky), která jsou využívána jako doplňkový zdroj tepla. Vzhledem k jednoduchosti spalovacího a dohořívacího prostoru však emitují podstatně více jemného polétavého prachu oproti sofistikovaným teplovodním kotlům a např. ve Švýcarsku se výrazně podílejí na zvýšení emisí této škodliviny."

p.s. Uvítal bych, pokud by jste přesné sáhodlouhé citace článků nechal na internetovém odkazu, a nezanášel je tady do diskuze konkrétních lidí. Pak se bude ztrácet celkový smysl dizkuze. Děkuji.

Zdravím Vás, pravděpodobně pane K....... Pokud jste to Vy, tak my si v běžném životě na ulici tykáme. Nebo se mýlím?


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište 5 znaků:

Do spodního pole opište 5 znaků