Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma   

Odpověď na příspěvek:

Dobrý den, slečno (paní) Lenko.
Věřím, že topení plynem je způsob dražší než topení dřevem (při stejných podmínkách). Mě osobně topení dřevem téměř vůbec nevadí, avšak za podmínky, že se jedná o topení efektivní!!! JSEM PŘESVĚDČEN, ŽE VĚTŠINA LIDÍ TOPÍ DŘEVEM NEVYSUŠENÝM, KDY PŘI SPALOVÁNÍ V KOTLI DOCHÁZÍ K NEDOKONALÉMU SPALOVÁNÍ A VZNIKU ZPLODIN!!!. Dřevo by mělo být vysušeno alespoň na cca 15 % své relativní vlhkosti, což představuje nechat toto dřevo po pokácení minimálně 2 až 3 roky sušit venku pod přístřeškem a izolované od zemní vlhkosti. Či suché dřevo už rovnou koupit. Topení dřevem suchým relativně voní a z komínu se valí téměř průhledný kouř, na rozdíl od topení se špatně vysušeným dřevem, kdy se z komínu valí šedý neprůhledný "mrak" a při nádechu poblíž takovéhoto topení se pomalu dusíte. Samozřejmě existuje i topení dřevem formou jeho zplyňování v modernícj kotlích či jiné formy topení, ale to určitě sama alespoň z doslechu určitě víte. Nevím, v jakém stavu je Váš dům či jak je velký, ale možná by jste byla překvapena, že "jistými postupy" by možná bylo topení plynem pro Vás i pohodlnější a přitom i levnější než v současném stavu při topení dřevem. Já sám mám zateplený rodinný dům o vytápěné ploše cca 95 m2 (3 členná domácnost, průměrná teplota nastavena na cca 21 stupňů) a protopím plynem celkem 12 tis. Kč za rok včetně ohřevu teplé užitkové vody a vaření na plynové desce - odhaduji, že na topení připadá cca 8.500,- Kč za rok. Tato moje odpověď samozřejmě není myšlena vůči Vám ani v nejmenším ve zlém.

S pozdravem a přáním krásných dnů

Petr Vojtíšek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

Kontrola:

Do spodního pole opište 5 znaků:

Do spodního pole opište 5 znaků