Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma   

Odpověď na příspěvek:

Dobrý den,
neřekl bych, že se v Mikroregionu jednalo o polopravdy, jak uvádíte v předmětu svého příspěvku, to ani náhodou. Dovedu ale pochopit odlišné vnímání textů různými čtenáři. Však také texty, které píši, jsou převážně mým subjektivním vyjádřením, případně sdělením faktických informací. A tak chápu Vás, jako člověka, že můžete informace vnímat zcela jinak.
Ke Dni obce. Na akci jste zřejmě nebyl, neboť byste věděl, že dobré 3/4 akce byly zcela o něčem jiném, než jen, že se Vám vryla do paměti hlasitá muzika pro otrlé o půlnoci. Pravda, ta se nemusí každému líbit. Budu se opakovat, když řeknu, že počasí, program pro všechny generace a dobrá nálada zúčastněných potvrzovaly, že se akce vydařila. Váš názor i přesto zůstane jistě odlišný.
Třídění odpadů: propadli jsme se ve třídění odpadů, tj. fakt. Propadli jsme se o 4 desítky míst. To je propad, ne? Říkáte, že jste ještě neviděl, plné kontejnery na plast, ale vždy se válí papíry kolem modrého kontejneru. Pro vaši informaci. V obci je celkem 16 sběrných míst na tříděné odpady. Všude převyšují počty žlutých kontejnerů nad modrými, ale problém, který zmiňujete, tedy nepořádek, se nevyskytuje všude. Máte pravdu, převážně jde o hnízdo u kravína a také u obchodu. A víte podle čeho se odpady vyvážejí? Podle naplněnosti jednotlivých nádob. Toto vyhodnocujeme každý týden! A víte proč? Protože platíme svozové společnosti za výsyp nádoby, ne za objem. Naopak od společnosti EKO KOM, která tříděný odpad vykupuje, dostáváme finance za tuny vytříděných odpadů. Nechceme tedy vyvážet poloprázdné nádoby. No a proč je svinčík kolem papíru. Vysvětlení je jednoduché. Občan si koupí skříň, televizi, zkrátka cokoli, a to cokoli je zabaleno v kartonu. A když pošleme dítě vyhodit kartón, tak si s ním neporadí a dá je vedle nádoby. Když jde dospělý, tak si s tím někteří nelámou hlavu a postaví jej také vedle, případně jej celý nacpe do kontejneru, který je rázem plný. Mám sběrné hnízdo vedle svého plotu rovněž, takže vím, jak to chodí. Je to jen o přístupu. Osobně si myslím, že takto jednají jedinci a ne zdaleka všichni!!
Dále zmiňujete bioodpad. Také jsem měl silo vedle domu. Celkem byla po obci 4. Tady mám za to, že nepíšete pravdu ani polopravdu. Nikde nezmiňuji, že všichni do jednoho občana mohou za binec kolem sil. Naopak v závěru se vyjadřuji k bezohlednému chování některých spoluobčanů. Protože vím, že řady občanů kompostují na svých zahradách a pozemcích (já také). Ono to jde, jen se holt s tím zeleným musí ustavičně pracovat! Kompost se musí mísit, překopávat atd. Ne jen vrstvit, páté přes deváté a k tomu vše možné!
Sila měla převážně sloužit obci (vše se jen nemulčuje) a také jsem zmínil, že občasný přísun občanů by nevadil, ale dopadlo to jinak. Nebudu se opakovat, je to v článku napsáno jasně. Mimochodem, právě Vám jsem celou situaci dlouze vysvětloval v telefonu a právě Vám jsem sdělil tu budoucí alternativu s případným pořízením kontejnerů do všech částí obce. Tyto kontejnery by se na rozdíl od sil jen naložily a nemusely se, jako sila, dlouze, namáhavě a zbytečně překládat. Rozhodně jsem nečekal jen na váš návrh na pořízení „nějakého velkokapacitního sběrníku“. A problematiku jsme také již takto řešili. Přistavováním velkoobjemových kontejnerů od svozové společnosti, ale ta je má v letních měsících využity pro své potřeby na 100%, proto budou k dispozici opět až na podzim. Mimochodem, znám řadu lidí z obce, co v pohodě kompostují. Není mi ale jasné, co se vlastně dělo se zeleným odpadem v předchozích letech? Občas jsem zaznamenal, jak někdo vytvářel, různě po obci, zelené tlící hromady. S oblibou to vždy bylo na obecních, případně cizích dlouhodobě neudržovaných pozemcích, o které se však starala obec.
Závěrem, nejsem příznivcem polopravd a lží a rovněž se snažím stále řešit řadu problematik, a to nejen odpadů.
Zelený odpad řeším, ale vše má určitý vývoj a chce svůj čas. Diskutujeme odběry BRKO s potencionálními odběrateli a další návaznosti. A pokud chceme šetřit, musíme hledat i patřičné dotační tituly.
S pozdravem Petr Blokša

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

Kontrola:

Do spodního pole opište 5 znaků:

Do spodního pole opište 5 znaků