Diskuse

Seznam témat    Založit nové téma   

Odpověď na příspěvek:

dobrý den,

pár postřehů k článkům uveřejněných v obecním zpravodaji.
Den obce se vydařil až na závěr, kdy se vnoci a to již po 24 hod. lynula z repro " hudba" kterou mohou poslouchat jen otrlí konzumenti této muziky.
Ještě že bydlím skoro na druhém konci a že není den obce každý den. Lituji těch, kteří bydlí v těsném sousedství.
Ale jak říkám, jednou za rok....
Za další : Pržno se propadlo v třídění odpadů a to prudce.
Čtyři kontejnery na plast, ještě jsem je neviděl všechny čtyři zaplněné, oproti kontejneru na papír, který je zaplněn okamžitě. Pak se zamozřejmě každý papírový odpad skladuje kolem a při silnějším větru i v Bašce.
A ten zdá se největší problém: Sběrná místa na bioodpad.
Mám ten problém téměř před okny a dle vyjádření autora článku, nepodepsaného, a pana starosty , za to můžou jednoznačně obyvatelé obce, podle pana starosty do jednoho bez výjimky. Bylo mě řečeno že ty dřevěné sběrníky na bioodpad slouží jednoznačně a výhradně pro potřeby OÚ a pro jeho zaměstnance kteří tam ukládají obecní bioodpad. Jak jsem psal, mám ten problém před domem a můžu říci, že jsem nikdy ! podotýkám ani jednou neviděl zaměstnance tam nějaký bioodpad ukládat. posečená tráva totiž zůstává jako mulč na místě posečení, což je dle mě normální, a tím pádem obec nemá co ukládat do těchto dřevěných sběrníků. Tak tam ukládali občané a dokud se materiál s těchto zařízení pravidelně po naplnění vyvážel pracovníky OÚ tak byl klid a pořádek. Jenže, jak mi bylo sděleno panem starostou , nejsou lidi, tak se přestalo vyvážet a situace dopadla jak dopadla, viz foto v novinách.
Pan starosta se rozhodl uvedený problém řešit tak, že zrušil tyto sběrníky a fertig. Jenže jsem šel dnes se psem na procházku a již je tam nová kopa trnitého odpadu pravděpodobně od někoho z živého plotu.
Tak že samozřejmě problém s odpadem bude pokračovat. Navrhl jsem nějaké velkokapacitní sběrníky " kontejnery" které by byly umístěny nastálo a pravidelně vyváženy , bylo mi řečeno, že je to drahá záležitost.
Tak nevím jestli je lepší daržší možnost anebo si v obci pěstovat bordel.
s pozdravem Bjalek
P.S: Obyvatelé Pržna , měli by jste se k tomuto problému vyjádřít, zda upřednostnujete dražší možnost, nebo odvážet bioodpad každý sám do sběrného dvoru do Frýdlantu ( alternativa pana starosty ) a nebo navrhněte sami jak tento problém řešit.

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

Kontrola:

Do spodního pole opište 5 znaků:

Do spodního pole opište 5 znaků