Celostátní PETICE ZA ZÁCHRANU VENKOVSKÝCH POŠT

13. prosince 2013, 11:48 | SMS ČR dne 11. prosince zahájil celostátní petiční akci na podporu venkovských pošt.

Vážení spoluobčané,

vyzývám Vás k zapojení do podpisové akce! Pokusme se společně vyjádřit nesouhlas se záměrem rušení venkovských pošt. Byť naše pošta neposkytuje své služby v rozsahu, který by řada z vás požadovala, přece jen na Pržně plní nenahraditelnou

veřejnou službu, alespoň v daném rozsahu, který je jistě pro řady občanů těžce nahraditelný. Budeme-li se v budoucnu muset spoléhat na pošty ve vzdálenosti 10 a více kilometrů, bude to velice nemilé.

Netvrdím, že petice spasí poštu na Pržně, ale můžeme se o to alespoň spolu s dalšími obcemi po celé republice pokusit.

Petice i petiční archy jsou umístěny na poště a v obchodě.

                                                                       Petr Blokša, starosta

 

 

 

Z informací SMS ČR

Po nejnovějším kroku Českého telekomunikačního úřadu, který vládě navrhl stanovit minimální počet pošt na 2100, jsme se rozhodli zahájit celostátní PETICI ZA ZÁCHRANU VENKOVSKÝCH POŠT. Tento krok totiž přímo ohrožuje dalších zhruba 1100 pošt v malých obcích, které jsou nyní vystaveny libovůli České pošty.

 

Vzhledem k tomu, že poštovní služby jsou službami veřejnými, které ze zákona musí být dostupné i na venkově, se formou petice obracíme na vládu a parlament, abychom hrozící masivní rušení pošt definitivně zastavili.

 

Nový návrh ČTÚ se vztahuje plošně i na ty provozovny, které již nyní provozuje třetí osoba (tzv. Partner). I tyto by v budoucnosti mohly být kdykoliv zrušeny bez adekvátní náhrady.

 

V tuto chvíli nám v našem dlouhodobém úsilí může pomoci silný hlas veřejnosti. Proto vyzýváme Vás, všechny představitele obcí, kterým jde o zachování dostupných poštovních služeb v území o spolupráci při petiční akci.

 

 

 

Přílohy: