Adventní jarmark

10. listopadu 2010, 12:19 | aneb veselé odpoledne s Mikulášem

Opět zde máme listopad, zima klepe na dveře. Za měsíc propukne naplno tradiční  shon spojený s nejkrásnějšími svátky v roce. Sváteční předvánoční nálada vypukne jako vždy s I. adventní nedělí, 28. listopadu.

Již po třetí v řadě pro Vás připravil Obecní úřad Pržno, Kulturní a sportovní komise Pržno  a a MŠ Pržno Adventní jarmark aneb veselé odpoledne s Mikulášem.

Akce se uskuteční v předvečer I. adventní neděle, tedy v sobotu 27. listopadu 2010 od 14.00 do 17.30 hodin, převážně  ve venkovních prostorách ZŠ a MŠ Pržno.

Odpoledne je určeno všem spoluobčanům, zejména však dětem. Vítáni  budou  samozřejmě všichni , kteří chtějí společně zahájit období adventu spolu se svými blízkými a známými. Děti se mohou těšit na čerty a čerticemi  a na  Mikuláše s andělem. K vidění  bude opět i řada ukázek zručných dobových řemeslníků. Děti i dospělí si budou moci plnit své tužby v kouzelné zvonici , nebo posílat  Ježíškovi svá přání nebeskou poštou.

Tím pravým oživením celého jarmarku bude hudební a pěvecký doprovod folklorního souboru. Závěr tohoto odpoledne bude nejprve patřit Mikulášské nadílce a poté  řádění pekelníků a jejich ohňové show, která rozsvítí vánoční strom, kterým zahájíme dobu adventní na Pržně.

 

                                                          Přijďte, jste srdečně zváni. Petr Blokša

 

 

V průběhu odpoledne bude vyhodnocena výtvarná soutěž pro děti (i dospělé). Odevzdávejte svá dílka na OÚ Pržno do 20.11. 2010.

 

Adventní jarmark celý na klíč připravuje Společnost herců a šermířů KELTIK Ostrava

 

Přílohy: